Мудрість – у спадок. Фестиваль VIRA FEST об’єднає покоління

Особливий соціальний проект «Мудрість – у спадок» буде реалізовано у межах фестивалю VIRA FEST, що відбудеться у Чигирині 3-4 червня!

Його учасниками стануть українці поважного віку, що нині мешкають у будинках пристарілих.

– Усе почалось із зворушливого фотопроекту, який вдалось реалізувати спільно з фотографом Олексієм Бадером. Зйомки відбулись у Ватутінському центрі соціальної опіки, де мешкають одночасно люди поважного віку, і молоді мами з дітками, – відзначають організатори – активісти Громадянського руху «За процвітання Черкащини».

Під час зйомок представники старшого покоління мали нагоду поспілкуватись із малечею. Результатом стала серія світлин, а також відеоролик про учасників проектів.

– Це було надзвичайно зворушливо. Відтак, вирішили продовжити проект «Мудрість – у спадок», організувавши поїздку для людей поважного віку на фестиваль VIRA FEST. Тут діятиме майданчик активностей, де підростаюче покоління зможе долучитися до низки безкоштовних майстер-класів і перейняти досвід старших людей, – констатують організатори.

Зокрема, під час фестивалю заплановано проведення наступних майстер-класів:

  • «Бабусин коровай». Як спекти, приготувати, прикрасити традиційний український хліб, щоб він вдався? Молодь дізнається безпосередньо від бабусь, пам'ять яких береже безліч секретів! Більше того - вони зроблять це разом!
  • «Солом'яний бичок». Усі пам'ятають цю казку? Так от, нарешті всі охочі дізнаються як створювати традиційні українські іграшки із соломи! 
  • «Віночок-оберіг». ​Традиційно на Зелені свята дівчата плели запашні віночки з різнотрав'я. Але створювали не як заманеться, а вкладали у цю дію зміст. Який саме - розкажуть українки поважного віку. Більше того - разом із молоддю створять велетенський віночок на щастя для арт-інсталяції.
  • «Хустка-хусточка». Спільно з майстринями бабусі розкажуть секрети традиційних давніх способів зав'язування хустки!

Підтримати зворушливий проект нині може кожен, адже нині відбувається збір коштів на його реалізацію на Всеукраїнській краудфандинговій платформі Спільнокошт. Реалізацію проекту заплановано на 3 червня.

ХОЧУ НА ФЕСТИВАЛЬ!

Останнє редагування Вівторок, 16 травня 2017 14:39

Прокоментувати: