Фестиваль Святого Миколая: як це було…

В Україні є власна Лапландія! Це довів Фестиваль Святого Миколая, що відбувся 16-17 грудня у першій козацькій столиці – Чигирині.

Фестиваль імені головного українського Добродійника розгорнув локації на території відновленої Резиденції Богдана Хмельницького вже втретє. Цього року захід зібрав рекордну кількість гостей і, без сумнівів, став подією грудня для всієї України.


ПАРАД ЗІРОК СВЯТОГО МИКОЛАЯ

Феєрично, видовищно, яскраво… Цього року фестиваль вперше стартував із святкової ходи «Парад зірок Святого Миколая».  Власні дивовижні зорі для цього дійства створили ентузіасти, освітні установи міста, компанії-партнери. Хода стартувала із янголами на чолі, під сучасні інтерпретації української музики від оркестру Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота.

– Ніколи не бачили подібного! Приїхали з дитиною у гості до Миколая. Сподівались на щось казкове, але такого не очікували. Велетенські янголи у вишиванках і ці зорі! Ми часто захоплюємось традиціями інших країн, але ж погляньте, які прекрасні наші! Вони теж можуть бути і сучасні, і цікаві… – ділиться враженнями гостя фестивалю пані Оксана.

Зі сцени святкову ходу зустріли почесні гості Фестивалю.  Митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан звернувся до гостей із духовною настановою та благословив усіх на благі справи. Директор Департаменту культури та зв’язків з громадськістю Черкаської обласної державної адміністрації Олександр Шабатін висловив сподівання, що дійство стане осередком радості та добра і продемонструє підростаючому поколінню красу українських традицій. З боку чигиринської громади гостей дійства привіта заступник голови Чигиринської райдержадміністрації Микола Турик, запевнивши. Що Чигирин завжди готовий вражати гостей не лише власною історією, але й гостинністю.

– Фестиваль Святого Миколая створений, щоб дарувати радість, запалювати іскорки добра у серцях. Запалавши одного разу, така іскорка більше не має шансу згаснути… Як Віфлеємський вогонь передають від храму до кожної домівки, так і ми намагаємось передавати душевне тепло кожному гостю, – відзначила ініціаторка Фестивалю – Президент ГО «Ділові Українські Жінки» Наталія Нетовкіна


РЕКОРД І ПОДАРУНКИ

Головною локацією фестивалю стала, звісно ж, Резиденція Святого Миколая. Вона ж – відновлена Резиденція Богдана Хмельницького. 16-17 грудня тут за господаря був головний Добродійник України. Його приймальня діяла протягом двох фестивальних днів, однак бажаючих потрапити на аудієнцію було так багато, що довелось відчиняти браму з інтервалом у півгодини-годину.

– Українські діти – дивовижні. Вони приходили до мене з листами, чудовими малюнками. Отримавши подарунок, часто зізнавалися, що найбільше хочуть зовсім не солодощів чи іграшок, а дослівно: «щоб тато і мама були разом і не сварилися», «щоб був мир в Україні». Дуже зворушливо, що у маленьких українських дітей  такі не по-дитячому великі серця, - зізнався нам увечері після закриття дверей Резиденції Святий Миколай.

Удень же Добродійник працював без перепочинку! За підрахунками представників Книги Рекордів України, за два дні свята до Миколая у гості навідалось більш як 10 тисяч дітей! А це означає, що щогодини він приймав більше 700 маленьких гостей.

– Усі бажаючі діти мали змогу отримати благословення від Святого Миколая на свята, а також отримати подарунки. 10 141 подарунок за два дні були роздані усім охочим. І це Рекорд України! – оголосив наприкінці другого фестивального дня представник Книги Рекордів Дмитро Подорошко.

Сертифікати Рекорду отримали компанії, що внесли найбільш вагомий внесок до подарункового фонду Фестивалю, а саме: ТОВ «Петрус-Кондитер», ПАТ «Черкасихліб», компанія «Gloria Jeans» в Україні.


ЗЛІТ СУЧАСНИХ ЧУДОТВОРЦІВ

Одним із вагомих заходів фесту став «Зліт сучасних Чудотворців». Торік відзнаками чигиринського Святого Миколая було вперше нагороджено особистостей, які своєю діяльністю доводять, що добротворення – це справжній дар.

– Святий Миколай творив безліч добрих справ і завдяки цьому його ім’я увійшло в історію, а пам'ять про нього – в людські серця…  Велике щастя, що й у наш час є люди, що володіють даром добродійництва. Цим людям вдається бути справжніми Миколаями для інших у сучасному житті, – відзначила ініціаторка та натхненниця фестивалю Наталія Нетовкіна.

Цього року було відзначено соціальну діяльність керівників підприємств, окремих меценатів та діячів у сфері мистецтва та культури. Відзнаку від Святого Миколая отримав директор ТОВ НВФ «УРОЖАЙ» Олег Васецький. Створений за його ініціативи Благодійний Фонд «Урожай – громаді» два роки поспіль проводить конкурс мікрогрантів у селах. Результатом такої роботи стали сотні добрих справ – від підтримки освітніх та культурних установ та закладів охорони здоров’я до розвитку громадських ініціатив.

Одним з «сучасних Чудотворців» став генеральний директор Групи компаній «UKRAVIT» Віталій Ільченко – людина, що надзвичайно багато працює над розвитком технологій зі збереження родючості українських земель. Нагороду отримав і засновник угорського Благодійного фонду «Життя без страху» Золтан Хорват, з чиєї ініціативи відбуваються програми арт-реабілітації для учасників АТО та споруджено сучасний європейський дитячий майданчик у Волновасі.

Окремо було відзначено добрі справи, що здійснюються за ініціативи голови ради директорів Групи компаній «МАЇС» Сергія Терещука – мецената та добродійника, чиє ім’я знане не лише на Черкащині.

За діяльність з підтримки нужденних родин та обдарованої молоді було відзначено нагородою благодійника  Араіка Мкртчяна. Відзнаки від святого Миколая отримали також меценат Глорія Вишнивецька, дизайнерка та художниця Лариса Селіванова, українська письменниця, авторка книги «Адамцьо», що увійшла до 80-ти найкращих книг в Україні за останнє десятиліття за версією «Вся Україна читає дітям» Оксана Кузів.


МЮЗИКЛИ: УКРАЇНСЬКІ ТРАДИЦІЇ – У НОВОМУ ФОРМАТІ!

Близько 400 учасників, дивовижні костюми, фантастичний музичний супровід і вражаюча акторська майстерність… Перший фестивальний день запам’ятався також короткими виставами від учасників Всеукраїнського конкурсу міні-мюзиклів.

Учасники демонстрували власні театралізовані дійства на вічні теми любові, віри та добра. Змагання відбувалося у двох категоріях: «Професіонали» та «Аматори». Переможців нагородили грошовими призами та відповідними дипломами.

У категорії «Аматори» було визначено переможців у трьох вікових категоріях. Перемогу здобули: дитячий зразковий фольклорно-етнографічний ансамбль «Світлячок», зразковий фольклорний гурт «Щедрик» та фольклорний ансамбль «Тубіляночка». Заохочувальні премії отримали: ансамбль «Квітограй», народний аматорський театр «Срібні голоси», колектив «Дзвонарики» та ансамбль «Візерунок».

У категорії «Професіонали» головну перемогу та грошовий приз у розмірі 15 тисяч гривень отримав колектив «Сузір’я». Друге місце розділили учасники, які отримали по 5 тисяч гривень – «Многая літа» та «July 8». Третє місце та 5 тис грн. отримав колектив «Мариця».

Конкурс міні-мюзиклів відбувся під патронатом компанії «UKRAVIT» та зібрав сотні і сотні схвальних відгуків! Він став першим конкурсом міні-вистав на Черкащині і дозволив розкрити українські традиції у новому, сучасному форматі.

Прикметно, що формат міні-мюзиклів було продовжено і під час другого фестивального дня. У межах конкурсу «Хранителі цінностей», що відбувався за підтримки ГО «Ділові Українські Жінки», творчі колективи з усієї України представили власні театралізовані дійства на тему вічних цінностей. Перемогу у конкурсі здобув колектив Київського кооперативного інституту бізнесу і права «Palladium».


ТЕРИТОРІЯ АКТИВНОСТЕЙ

Але ж невже можливе свято для дітей без можливості бешкетувати? Однією з локацій фестивалю стала «Шкідниківка» – місце, де малечі, а інколи навіть дорослим, було дозволено розважатися донесхочу.

Локацію створювала група професійних альпіністів під керівництвом експерта Дмитра Лабунського. Результатом став повноцінний парк розваг зі смугами перешкод різної складності, гойдалками, лабіринтами і іншими дивовижами… Таким активностям могли б позаздрити багато професійних парків з подібними розвагами. «Шкідниківка» ж, на відміну від них, діяла абсолютно безкоштовно.

Неабияк розважитись можна було і в Таємній підземній лабораторії Святого Миколая від «Студії експериментів 4D», де проводили наукові експерименти та досліди, створювали штучний сніг та блискавки і будь-які наукові дива пояснювали просто. Другий фестивальний день став яскравим і завдяки присутності театру "ДЖАЙРА" та їх дивовижних живих картин за мотивами картин Марії Приймаченко.

А от Майстерня Святого Миколая працювала впродовж двох днів - команда мисткинь навчала малечу тонкощам розпису святкових пряничків, створенню різдвяних павуків, сніжинок з бісеру та ще безлічі цікавих занять…


ОСОБЛИВІ ГОСТІ

«Мамо, це був найкращий день мого життя» – ці слова хлопчика-візочника після відвідин фестивалю вразили до глибини душі організаторську та волонтерську команду фестивалю, що перебували в цей час поруч.

Цього року Фестиваль Святого Миколая мав честь зустрічати в гостях групи діток з особливими можливостями з Вінниці та Броварів. Більше 80 осіб мали нагоду відкрити для себе Чигирин і побувати у атмосфері добра та казки.

– Для нас та наших дітей це був надзвичайний день, сповнений вражень. Досить рідко ми маємо нагоду мандрувати. І рідко коли це відбувається з комфортом, адже вже так повелося, що українські міста мало пристосовані для візочників. Однак в Чигирин ми однозначно повернемось ще раз, – відзначила порганізатор групи з Броварів Оксана Чорна.


ЗІРКИ – В ГОСТЯХ У МИКОЛАЯ

На гостини до головного Добродійника цього року з’їхались дивовижні виконавці та гурти! Щоправда, лише ті, що вірять в Святого Миколая та його дива. Так, зірковими ведучими дійства стали українська співачка Аліна Палій та Владислав Михальов - ведучий міжнародних конкурсів та фестивалів, керівник міжнародного авторського проекту М ФАКТОР Україна. Погода не сприяла аж надто гарному настрою, але з цією місією ведучі дійства вправлялись відмінно.

Зірковими гостями першого фестивального дня завдяки продюсерському центру PARADIZ стали учасники телевізійного проекту «Голос. Діти». Талановиті, відкриті і надзвичайно позитивні!

Особливою гостей другого фестивального дня стала українська співачка Христина Соловій. Дощ не завадив українській зіроньці дати виступ у Чигирині, як не завадив і її шанувальникам повірити в справжню казку у той момент, коли її голос пролунав над древнім містом вперше.

Фантастичними були виступи етно рок гурту ЯРРА, українського гурту77CHASOFF, що стали можливими завдяки компанії GUGA Entertainment Industry

Дискотеку під відкритим небом влаштували кращі ді-джеї України DeluxeSound DJs (Борис Линник, Микола Павленко) з проектом «The Evolution of DJing». Українські ритми у їх виконанні звучали неперевершено і сучасно.

– Досить часто Фестиваль Святого Миколая називають українською Лапландією. Дійсно, це один з найпотужніших фестивалів України, що створює диво для маленьких українців та їх батьків, і при цьому є соціальним проектом. Ще кілька років тому цей фестиваль був не більш ніж мрією. І от, здійснився вже втретє, бо ж українці украй потребують цієї казки та дива в своєму житті, – переконана Наталія Нетовкіна. 

Фото: Олексій Бадер

Фестиваль Святого Миколая є ініціативою громадських активістів та відбувся завдяки сприянню Черкаської обласної державної адміністрації, Чигиринської районної державної адміністрації та за підтримки цілого ряду соціально відповідальних компаній України, а також меценатів та благодійників.

   

 

Особлива подяка за роботу, проведену зі збору подарунків Громадській організації «Ділові Українські Жінки», а також благодійникам та меценатам:

 • Віталію Ільченку
 • Олегу Васецькому
 • Сергію Терещуку
 • Катерині Нетовкіній
 • Людмилі Русаліній
 • Ірині Варагаш
 • Тетяні Абрамовій
 • Олені Мироновій
 • Золтану Хорвату
 • Араіку Мкртчяну
 • Розалії Кобилянській, 
 • Тарасу та Ірині Демкурам, 
 • Глорії Вишневецькій, 
 • Світлані Нащокіній, 
 • Олені Кириченко,
 • Лілії Пільтяй, 
 • Ганні Коршуновій, 
 • Ользі Кривіцькій,
 • Олені Хачатрян,
 • Власюк Тетяні,
 • Ользі Кривицькій, 
 • Ясько Наталії, 
 • Любові Міхняк, 
 • Ірині Стеценко, 
 • Катерині Денисенко, 
 • Спільченко Ользі, 
 • Лілії Олійник, 
 • Оксані Тюпі, 
 • Іванцовій Наталії
 •  
Останнє редагування Вівторок, 26 грудня 2017 10:25

Прокоментувати: