Пісенний конкурс VIRA FEST зібрав учасників з усієї країни

Всеукраїнський конкурс духовної пісні відбувся 26-27 травня у Чигирині у межах фестивалю VIRA FEST. Протягом двох днів під відкритим небом першої козацької столиці лунали неймовірні голоси з різних куточків України.

Конкурс відбувся у двох категоріях – «Духовна автентична пісня» та «Духовна сучасна пісня». Загальний призовий фонд склав 48 тисяч гривень.

Аматорські колективи змагались у майстерності 26 травня. Загалом цього дня до конкурсу долучилось 37 учасників. Серед конкурсантів до 16 років у категорії «Духовна автентична пісня» перше місце отримала Вероніка Морська, а спеціальний приз вручили колективу «Калинята». У категорії «Духовна сучасна пісня» до 16 років переможцем визначили гурт «Веселі нотки», а спеціальні призи розділили аж троє конкурсантів: Вероніка Возвишаєва, ДоМіСолька та Марина Чертихіна.

У перший день гості VIRA FEST також слухали пісні конкурсантів від 16 років. Тут у категорії «Духовна автентична пісня» кращими виявились Шевченківська народна аматорська хорова капела, спецприз отримав Чигиринський аматорський народний хор. Квартет «Мікс» та дует Дар’я Костенкоі Дар’я Алексєєва  розділили між собою перше місце у категорії «Духовна сучасна пісня», а спеціальний приз отримав гурт «Dobra Vam».

– Маю нагоду вже вдруге відвідувати VIRA FEST і можу сказати: те, що відбувається тут - це навіть не всеукраїнський – це міжнародний рівень. Стільки краси і таланту в цій події… - поділився враженнями талановитий співак, визнаний Золотим голосом Грузії в Україні – Шмагі Тагіашвілі.

Другий день VIRA FEST відзначився Конкурсом духовної пісні серед професіоналів.

– Всі учасники були дуже різними, і це був дійсно виклик та велика відповідальність оцінювати виступи, – відзначила голова журі – народна артистка України, телеведуча і талановита співачка Марія Бурмака.

Серед солістів у категорії «Духовна сучасна пісня» першість виборола Анастасія Савранська, яка розчулила журі та гостей фестивалю своїм голосом.  Цього ж дня із першим місцем привітали малі колективи у категорії «Духовна автентична пісня» гурт MniShek. Серед конкурсантів малих форм у виконанні «Духовної сучасної пісні» головну нагороду отримав гурт «Сонце в кишені», зі спецпризом додому повернулися Ігор Вокін та гурт July 8.

Генеральним партнером конкурсу стала Група компаній "МАЇС", що традиційно підтримує фестивальні проекти в Чигирині.

– Наша компанія та її керівник Сергій Терещук завжди підтримує заходи, що пов’язані з утвердженням духовності, вихованням підростаючого покоління. І це дійсно чудово, що в же втретє до Чигирина з’їжджаються неймовірні колективи, фантастичні таланти, щоб дарувати гостям свою особливу музику, – відзначила заступниця Генерального директора Групи компаній «МАЇС» Таїсія Руснак.

Захід відбувся за підтримки Міністерства культури України, Представництва Європейського Союзу в Україні, Черкаської обласної державної адміністрації, Чигиринської районної державної адміністрації та Чигиринського міськвиконкому.

Галерея зображень

Останнє редагування Четвер, 31 травня 2018 16:07

Прокоментувати: